Choď na obsah Choď na menu
 


NOVÉ DVD

30. 10. 2011

Básnik a pesničkár Karel Kryl nám tu dole zanechal spústu piesní a sú uložené v kadejakých archívov ako napríklad u členov v Klube Karla Kryla alebo aj u mňa. Najviac toho je určite z obdobia po sametovej revolúcii a najde sa aj kadečo z pred nej. Dlhšiu dobu si vravievam, že prečo není nič v predaji.

Ja mám doma kadečo natáčané kamerou a potom spústu materialu z tv bedni. No a teraz ma prekvapil Supraphon a ponukol nám taký prierez či zostrih toho čo nám Karel po sebe zanechal. Potešilo ma to a potom, čo som si to DVD kúpil a pozrel, som ostal dosť sklamaný. Nasekali nám to tu autori tohto obrazového nosiča z každého koncertu trošku. Ja by som sa viac potešil, keby to bol jeden koncert a k tomu nejaký ten bonus.

 

KONCERTY 1989/1990

Vyšlo na trh : 26.9.2011

Ja som si to kúpil: 28.10.2011


Celkový čas: 135 minut

 

Skladby: Marat ve vaně, Morituri te salutant, Dopisy, Plaváček, Lot, Vánoční, Děkuji, Lásko!, Zkouška dospělosti, Rakovina, Braniboři v Čechách, Bratříčku zavírej vrátka, Dvacet, Pieta, Pasážová revolta, Anděl, Srdce a kříž, Veličenstvo Kat , Píseň Neznámého vojína, Salome / Miláčku světlý, Písničkářský bacil, Vasil, Ukolébavka, a je tu pridaný bonus : Karel Kryl - filmový portrét

Vydal: Supraphon

a urobil taký obrazový dokument mišmaš s Karlom Krylom (ako som už písal vyššie) z obdobia porevolučnom.Všetko čo je na tom DVD nosiči poznám a mám aj ja na VHS kazetách alebo už prehrané na DVD nosičoch.Je to dobré urobené,ale mne osobne sa to až tak nepáči.Skače sa z jedného koncertu na druhý a mne tu chybuje slovný doprovod čo na jeho koncerty patrí a vždy tam bol.Jednoducho a dobré - ďakujm,že toto DVD vôbec vzniklo,no očakával som niečo úplne iné.Aj prílohu v obale som si predstavoval bohatšiu a prijal by som aj viac fotiek.No a ešte jedna drobnôstka - vraj obdobie 1989/1990 a sú tam jak  piesne tak fotografie z obdobia pred rokom 1989.A zdá sa mi,že sú tam aj chyby v poradí piesní.Musím si to pozrieť ešte raz a pozornejšie.Ako som písal,ja by som bral skôr celý jeden koncert.Však v tv archíve určite je záznam napríkald z koncertu v Bratislave v PKO - Maškary. Bol som tam osobne,fotil som to tam a mám to aj na CD zachytené,obal vo fotoalbume

 

Potešil ma bonus: vedel som o tomto dokumente,ale nikdy som nemal možnosť ho vidieť.Jedná sa o filmový portrét z roku 1991.Našiel som v ňom veľa veľa záznamov čo doteraz nevedel,že existujú a som rád,že to je na tomto nosiči.Potešilo ma v tom bonuse,že je tam Karlík zachytený vo svojej práci v Radiu Slobodná Európa a je tam aj jeden koncert na streche v nejakej škole alebo kde to je.To sa mi páči.Karel tam dosť rozpráva o sebe a svojej tvorbe a ako sa vozili jeho LP do Československa,proste tymto dokumentom si to Supraphon u mňa trochu polepšil.

 

Viac o DVd si môžete pozrieť a prečítať ak poprosíte google prehľadavač - on vám všetko ukaže a ponukne k nakuknutie.Toto čo som tu popísal je len taký môj postreh po prvom kuknutí toho záznamu a určite si to pustim viackrát a možno sa sem vrátim a niečo dopíšem....

...a dajme jednu čo na DVD není

------------------------------------------------------------------------------------
 
pfč tramtária + falkworld - sLOVEnsko
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Náhľad fotografií zo zložky album

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Po čase....

(peťo tulák, 5. 2. 2012 4:47)

....len tak listujem a pozerám,kde som dlho nebol a mám tam nejaký komentár.Vojto nevadí.Ja som tiež rád za všetko čo sa na pultoch objaví a tak aj domuto DVD som sa potešil,ale moja predstava bola iná,ale sto ľudí sto chutí.

Sleeve note

(Vojta, 23. 1. 2012 6:52)

...problém byl, že když jsem psal k dvd sleevenote, tak kvůli spěchu mi ani nahrávku nedali, takže tam vznikly drobné chyby v playlistu. Na sestavu dvd jsem bohužel neměl vliv, také bych ho udělal jinak. Ale buďme rádi alespoň za toto, za rok dva, třebas bude další dvd.

Ahoj

(Braňo, 5. 12. 2011 0:26)

Peťo ! Zdravím Ťa po dlhšom čase.Ja to DVD ešte stále nemám - asi mi ho donesie Ježiško :-)
Ja zase naopak veľmi dobre poznám dokument "Filmový portrét" - mám aj originál VHS... TKM - na to som zvedavý spolu s "Jizvami" na úvod.Takisto som zvedavý na koncert "...za mřížemi" - tieto tituly myslím nepoznám.
Takže zatiaľ sa k nemu nevyjadrujem nijak kriticky,ale ako čítam Tvoju kritiku tak bude zrejme aj u mňa...
Inak - údajne vyšlo nové CD s Karolkom :

http://img840.imageshack.us/img840/665/95256820.jpg

http://img502.imageshack.us/img502/5436/47425575.jpg

Nemám ho ... O Karlovi písal posledne v Plus7 dní jeho brat Jan ... A od nového roka vari začne už opäť vysielať Rádio Krylias ...

http://krylias.cekuj.net/

Tak sa zatiaľ maj pekne Peťo a užívaj si v kruhu priateľov či rodinnom krbe predvianočnú atmosféru.Týmto pádom pozdravujem aj JoJa - ak náhodou číta a že som nezabudol na Teba len ... :-)

Tak teraz neviem...

(Jana, 31. 10. 2011 6:54)

Nejak si ma od zakúpenia si toho DVD odradil?!