Choď na obsah Choď na menu
 


JUKE BOX

19. 3. 2011

Ako malé chlapča si to pamätám, že za jednu korunu československú som si mohol pustiť svoj hit ak v tej hudobnej bedni bol a on tam vždy bol a potom zrazu to z tych krčiem, reštaurácii zmizlo

Objavili sa také už modernejšie digitálne bedničky na stenách a tie hrajú kadetade dodnes

No tie na klasicke čierné vinilové singlovky mali také to svoje čaro keď som mohol sledovať ako to funguje a ako sa ta "ruka" da do pohybu a vytiahne presne tu gramoplatńu akú som si vybral a položi ju na tanier, spustí sa do pohybu zvukovka a ono to začne hrať. Často som to cez to sklo sledoval. Raz sa stalo, že som bol v správnej chvíli pri tom, keď sa tam menili tie platne a vyžobral som si singlovku málo hranú - Zaklínač hadov od skupiny Prúdy. Mal som ju dlho predlho, až mi ju neviem ako a kdo zlomil a nechal v obale akože nič. Však viem napríklad - teraz ma to napadlo - že elpéčku čiže klasicku LP platńu a to Demis Russos to bol, náš Martin zo Senici si kotúlal cez celý dvor až do záhrady v Kopčanoch. Chudák dostal vynadané, uložili mi ju do obalu, zase akože nič a čakalo sa ako to dopadne. Po čase som si ju chcel pustiť a šok aký som videl bol neskutočný. LP nepoužiteľná a bolo to možno polroka po tom čine zničenia skvostu v mojej diskografii. Mám aj raritku EP platńu, to je ako malá singlovka SP, ale sú na nej štyri piesne nie dve a tu o ktorej píšem, tak náš Miško keď bol maličký neviem ako to dokázal, ale odkusol z nej kúsok, ona hrá, ale nesmie sa pušťať od začiatku a je to EP : THE BEATLES - Magical Myster Tour.

Ponúkam tu jeden taký music juke box, teda hraciu bedňu, kde sú hity od roku 1940 až do roku 1999

a po kliknutí na rok sa spustí hit za hitom z toho obdobia a to každý rok ich ma až 21 kúskov

http://upchucky.com/JukeCity/music-room.htm

a ponúkam ešte jeden neskutočne zaujímavý hudobný nástroj, myslím si, že sa sem do tohto príspevku hodí

 

From the Animusic 2 DVD - This is another amazing piece of incredibly beautiful and precise work from Animusic - more information at www.animusic.com.

pfč tramtária & falkworld - sLOVEnsko

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Enem tak...

(peťo tulák, 14. 4. 2012 4:59)

...prezerám čo mám zmazať a čo tu ešte nechám a keď vidím, že sa tu aspoň jeden človek pozastavil a dokonca niečo napísal, tak tu nechám!

Dík Zdenulík :o)

Juke Box

(Zdenulik, 19. 3. 2012 21:43)

Tak Peťo dík za túto prachom zabudnutú vec!!! Mňa to veľmi potešilo, síce zatiaľ som stihla len koniec 50. a začiatok 60.-tych rokov, ale to je niečo pre mňa...