Choď na obsah Choď na menu
 


GOSPEL V SKALICI

3. 12. 2012

THE GOLDEN VOICES OF GOSPEL

"Tlieskajte rukami, dupte nohami, kričte Haleluja!"
Spev černošskej gospelovej skupiny priamo z Harlemu Vás dostane do tej správnej vianočnej nálady. Dwight Robson a jeho Z
laté gospelové hlasy Vás pozývajú vypočuť si hudbu, ktorá sa Vám dostane pod kožu! S typickou melanchóliou, ale i nadšením zaspievajú známe skladby ako „Oh, Happy Day“, „Glory, Glory Halleluja“, „When the Saints“ a mnoho ďalších.


Reverend Dwight Robson pracoval štrnásť rokov ako farár a počas tejto doby bol navrhnutý, aby spravoval odbor chrámovej hudby. Túto úlohu plnil s veľkou oddanosťou, venoval sa detskému zboru, zboru dospelých a inštrumentálnej skupine. V roku 2000 Dwight založil skupinu Voices of Gospel. Od tej doby videlo ich vystúpenia už viac ako milión divákov po celej Európe. V mestách ako Berlín, Bern, či Viedeň sú vianočné koncerty Zlatých hlasov už pravidelnosťou.


Kto tvrdí, že pravý gospel môžu spievať len černosi, má asi pravdu. Táto hudba má v sebe časť afro-americkej histórie a kultúry.
Skupina charizmatických černochov Vás očarí nielen krásnymi hlasmi, ale najmä duchom Vianoc, ktorí svojim spevom prenesú na všetkých prítomných.

Tak toto bude dnes v Jezuitskom kostole v kráľovskom meste Skalica a samozrejme ja tam budem tiež, ako by to bolo, nechať si újsť takúto priležitosť byť pri tom a prichádzajú sem k nám s ich mottom

 „Let’s Have Church Tonight!“

 

002.jpg

pfč tramtária & falkworld - sLOVEnsko
 
 
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
 
 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

koncert

(lilie1.maruska, 11. 12. 2012 21:54)

Velmi pěkné,škoda že takových koncertů je u nás k vidění velmi málo.