Choď na obsah Choď na menu
 


RODINA

1. 6. 2010

Obrázok

Tak a kto je na tejto fotke a kedy bola vyfotená?

Poslala mi ju meilovou poštou naša Lucka z Popradu už preskenovanú v takejto farebnej podobe, neviem prečo do modrá, ale je to aj tak zaujímavé prevedenie.

Na fotografii je moja mamička a jej rodina, to viem, poznám alebo lepšie napísané poznal som celú tu úžasnú rodinku, však som k ním ako chlapča z ulice chodieval a veľmi rád cez prázdniny do Starej Ľubovne a pasol som tam kravičky u tej mojej milovanej starej mamičky čo piekla úžasné zemiakové koláčiky - gruľovničky - a posledné čo mi upiekla moja mama so sestrou boli práve tieto koláče starej mamičky.

Takže asi takto : z ľava - mojej mamky mama a tak moja naj naj najlepšia stará mama, potom je tam Eduard a Emil, bratia mojej mamky a tak to boli moji strýkovia a vedľa ten pán je starý ocko, tiež super človek, aj keď bol veľmi prísny, ale bol fajn, a je to teda otec Edka a Emila a ta kočka čo tam stojí je samozrejme moja mamina a mala tak nevlastného ocka a to preto, lebo ten jej zahynul vo vojne, kde ho zastrelili a mamka ju mala za slobodna, lebo sa nestihla vydať za svoju lásku a tak sa neskôr vydala za toho nášho super starého ocka čo si ju vzal už s našou maminkou a potom mala stará mamka dvoch synov a tak bratov našej maminy - trochu zamotané, ako z telenovely - a bola to super skvela rodinka!

 

To je asi tak všetko čo by som vedel napísať k tejto fotografií a rád sem pridám zas nejakú ak v nejakom archíve najdem.

 

 

tulák peťo z tramtárii - sLOVEnsko

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Rodina

(Petr z Valašska, 29. 1. 2015 20:43)

Barva fotky je zajímavá, asi nějaký efekt po skenování...mamku jsem posnal na první pohled a tak už taky vím, kdo jsou všichni ostatní - a je to velmi pěkná rodinka...

Re: Rodina

(peťo tulák, 30. 1. 2015 4:01)

Ďakujem Peťo!

Vždy ma poteší, ak si niekto nájde čas aj na napísanie pár slov k tomu čo práve videl a čítal!