Choď na obsah Choď na menu
 


SVET ZA TOU VEĽKOU MLÁKOU

11. 7. 2012

AMERIKA

Územie Indiánov odkiaľ ich vyhnali prisťahovalci a teraz sa tam rozťahujú a myslia si, že sú pánmi sveta a svet bude podľa nich sa riadiť a pritom podľa toho čo sem chcem vložiť, není to až také super ako si veľa ľudí myslí a pritom ani černoši niesu amerikanci, sú to len dovezené pracovné sily na robotu z Afriky a časom sa udomácnili, keď sa zbavili otroctva a tak ani to ich americké blues je vlastne africké a tak yb sa dalo pokračovať

 

U S A v kocke:

- 80 percent Američanov denne používa antidepresívne lieky.

- Viac ako polovica všetkých lôžok v nemocniciach pripadá na duševne chorých.

- 40 miliónov Američanov trpí nedostatkom potravín, ale ročne 300 000 ľudí umiera od nadváhy.

- Traja najbohatší ľudia v Amerike Bil Gates, Waren Baffet a Paul Allen sú bohatší, ako všetko obyvateľstvo 60 najbiednejších krajín sveta. (Pritom skutočná elita sveta – bankárske rodiny – sa zásadne v žiadnych rebríčkoch najbohatších neuvádzajú…)

- Šesť percent obyvateľstva Ameriky ovláda polovicu bohatstva sveta.

 

- Obyvateľstvo tejto krajiny utráca viac ako 10 miliárd dolárov za rok na potravu pre domáce zvieratá. To by 2x stačilo na to, aby sa na celom svete stratila negramotnosť.
- Amerika utráca na kozmetiku ročne 8 miliárd dolárov,  čo je o 2 miliardy dolárov viac ako sa dáva na celom svete na základné vzdelanie.

Amerika má prvé miesto vo svete:
- v počte milionárov a miliardárov
- v počte ľudí, ktorí sú zabití strelnými zbraňami
- vo výške výdavkov na elektrickú energiu na osobu
- znečisťovania ovzdušia
- výdavkov na ropu
- výdavkov na plyn
- príjmu kalórii na osobu
- počtu znásilnení
- počte nepodpísaných dohovorov týkajúcich sa práv človeka a ochrany prírody
- počte detí do 15 rokov zabitých strelnými zbraňami
- počte samovrážd detí do 15 rokov

- 45 percent všetkých vrážd strelnými zbraňami pripadá vo svete na USA

- Vo všetkých školách USA majú detektory kovov, pretože nosenie zbraní do škôl sa stalo samozrejmosťou.

- Negramotnosť v Amerike dosiahla 20 percent obyvateľstva a rýchlo rastie.

- Američania sa nachádzajú na predposlednom mieste na svete čo sa týka úrovne všeobecného vzdelania, a osobitne, na poslednom mieste čo sa týka vzdelania vo fyzike a zemepisu.
- Len 25 percent študentov strednej školy v USA získava plné všeobecné vzdelanie. Ostatné sa nikdy neučili algebru či trigonometriu, geografiu alebo cudzí jazyk, fyziku a chémiu, hoci na druhej strane sa im dostalo pre život „nevyhnutnej“ vzdelanosti v hygiene, kozmetike, rodinného rozpočtu a pod. Väčšina absolventov 10-12 tried /75 percent/ sa venovala len trom predmetom- materinský jazyk, spoločenské disciplíny a telocvik.

- Len niektorí Američania ovládajú cudzí jazyk (1,5%)

 

- Za posledných desať rokov americké masmédia skrátili o 70- 80 percent informácie zo zahraničia. Ich argument - nie sú zaujímavé, lebo sa netýkajú Američanov.

- 74 percent Američanov si myslí, že svetová vojna, ktorá by sa nedotkla Ameriky, by bola najlepším riešením preľudnenia sveta.

- 84 percent sa drží hesla " Po nás - potopa". Nemajú záujem na záchrane trópov, ochrany ovzdušia, či prírody pre svojich potomkov. Je to problém detí, myslia si rodičia a nech sa s tým trápia.

- USA sú lídrom medzi všetkými krajinami Západu v infekcii AIDS, potratoch,  rovnako ako v znásilňovaní, tehotenstva neplnoletých či pedofílie...

 

- 700 tisíc žien je každý rok znásilnených, v USA sa znásilňuje každých 45 sekúnd.

- V  USA sú stovky tisíc neplnoletých prostitútok. Priemerný vek dievčat, ktoré sa vydávajú na túto cestu je 13 rokov. Niektoré nemajú ani 9 rokov.

- 14 miliónov obyvateľov USA sú alkoholici (10%).

- USA je jediná krajina z rozvinutých kapitalistických krajín, ktorá nemá program zdravotníckej starostlivosti financovanej štátom...

 

- V USA sa sledujú všetky telefonické rozhovory a e-maily, tisíce a tisíce kamier v budovách a na uliciach 24 hodín denne sníma vlastných občanov, pohyb ľudí mimo kamier sa dá kedykoľvek zistiť cez GPS, mobilné telefóny a cez platobné karty (i s nákupnými zvykmi)...

- USA sa približujú k okamihu keď na každého človeka bude zavedený elektronický spis...

 

- V USA žije 5 percent obyvateľstva planéty, ale 74 percent všetkých sériových vrahov na svete sú obyvatelia Spojených štátov amerických.

tak ako teraz ilúzia o tom svete za tou veľkou mlákou...

 

pfč tramtária & falkworld - sLOVEnsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Svet za veľkou mlákou

(Helka, 26. 10. 2012 9:03)

Asi s Tebou nebudem súhlasiť,Peťko.Bola som tam,videla,počula....
Nikde na svete nie je všetko ideálne,ale tam všetko funguje.
Či je to v úradoch,v obchodoch,v nemocniciach,v servisoch,v školách....atď.
Takže tak...treba vidieť,skúsiť a potom hodnotiť.
Úplatky u lekárov???To nepoznajú....stačí?Úplatky na prijatie do škôl?Tam to neexistuje....treba len a len vedomosti.To je moja skúsenosť!

Nedávno som čítal toto

(peťo tulák, 16. 8. 2012 5:53)

Istý muž žil v meste. Na vidieku mal domček, čo zdedil po rodičoch.
Rozhodol sa, že ho predá. Stretol sa s priateľom básnikom a požiadal ho, aby mu pomohol napísať inzerát, ktorý by uverejnil v novinách a na internete.
"Chcem predať tu búdu, čo mám na vidieku. Veď vieš, ktorú. Napíšeš mi inzerát?"
Básnik napísal: "Predám krásnu usadlosť, obklopenú zeleným lesom, kde pri východe slnka spievajú vtác
i. Domček je zaliaty slnečným jasom a veranda ponúka osviežujúci tieň. Letné večery tam spríjemnňujú svrčky a hviezdy."
Po čase sa básnik stretol s priateťom a spytoval sa: "Tak čo, predal si ten domček?"
"Nie," odpovedal muž. "Zmenil som názor. Keď som si prečítal tvoj inzerát, pochopil som, že vlastním poklad."
Často podceňujeme, dobré veci, ktoré máme, a naháňame falošné preludy, ktoré zbadáme na televíznych obrazovkách. Dnes sa poobzeraj okolo seba a ceň si to, čo máš: svoj dom, svojich drahých, priateľov, na ktorých sa môžeš naozaj spoľahnúť, poznatky, ktoré si získal, svoje dobré zdravie a všetky krásne veci vo svojom živote, ktoré sú tvojím najcennejším pokladom


Krásne zamyslenie sa nad tým čo máme a nevieme o tom.

tak nejak tak veru

(peťo tulák, 11. 7. 2012 17:38)

S Amerikou na väčné časy po vzoru So Sovietským sväzom na väčné časy, doba sa mení, kabáty sa prezliekajú čiže obrácajú, všade sa kradne a kradne ešte viac ako v tom čase RVHP aj keď dnes máme EU a drž sa svojho koryta sa vravieva, ale tiež podplácaj,dávaj úplatky, strkaj ako môžeš, komu môžeš, koľko môžeš a budeš sa mať aj tak houbelec lepšie, nik ti zdravie nenavráti a aj keď vie, že je to už zbytočné všetko, choroba si berie všetko,aj tie úplatky čo sa rozdávajú a preto na svete je len jedna jediná veľká spravodlivosť a to - NA KAŽDÉHO Z NÁS ČAKÁ TETKA SMRŤ,ZUBATÁ S KOSOU!!!!Tu sa nepodarí nikomu uplatiť ju, leda Smrťáka glo glo glória,jak se to pivečko dobre popíja...

a najlepšie je

(jogo, 11. 7. 2012 7:08)

že táto krajina neobmedzených možností je našim novodobým vzorom